Open

Wasze opinie

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 39 reviews
by A. on Bez wysiłku
Fantastyczna.

Wspaniale opisana historia, od której ciężko się oderwać. Polecam każdemu!

by Sylwia on Bez wysiłku
Brak słów...

Wstałam o 03:30 i skończyłam czytać książkę, choć tak naprawdę nie chciałam by już się kończyła... 😉 Mam wrażenie, że to książka o mnie, o poszukiwaniu, o mojej podróży do Szkocji... Musicie przeczytać, każdy odnajdzie w niej cząstkę siebie, może znów odważy się marzyć... ? Kto wie co odkryjecie dla siebie 🙂 Baaaaaaaaardzo polecam !!!

by Milena Bardyn on Bez wysiłku
WARTO!!!!!!!!

W trakcie czytania książki miałam okazję spotkać i poznać autorkę a zarazem bohaterkę - niesamowite 🙂 🙂 Powiem krótko, miesiąc po przeczytaniu książki wyjechałam 😀 😀 PS.Kto nie ryzykuje "szampana" nie pije !!

by Judyta B. on Bez wysiłku
Poszukując samego siebie

Trafiłam na tę książkę zupełnie przypadkiem, poszukując wszystkich opisów przeżyć osób, które spędziły dłuższy czas w Meksyku, rzucając się na głęboką wodę, gdyż sama jestem właśnie przed taką życiową przygodą w tym kraju.

Czytelnik twardo stąpający po ziemi, mający swe utarte przez życie przekonania, niewierzący w żadne "siły wyższe" mógłby powiedzieć, że jest to zwykła bajka, nie mająca nic wspólnego z codziennym życiem.
Tymczasem Pani Dorota, jako jedna z niewielu osób wiedzących o "Sekrecie", pokazuje poprzez tę książkę, że on naprawdę istnieje.
Lektura przekazuje proste prawdy, o których każdy z nas wie, ale mało kto się nad nimi głębiej zastanawia. Czasem potrzebujemy takiego "sygnału" w postaci kogoś czy, w tym przypadku, książki, aby jednak zatrzymać się na chwilę i pomyśleć czy idziemy w tym kierunku, który jest zgodny z naszymi wewnętrznymi pragnieniami.

Należy wierzyć w siebie, poznać samego siebie, po upadku - podnosić się i pamiętać, że życie mamy jedno, które jest na tyle krótkie, że warto walczyć o samego siebie, nie zatracając się w schematach stworzonych przez środowisko, jeżeli nam one nie odpowiadają. Historia Blanki, opisująca poniekąd przeżycia Autorki, pokazuje, że w życiu wszystko jest możliwe, sami nim sterujemy i sami za nie odpowiadamy, odbierając od "wszechświata" swego rodzaju porady, ukryte często pod postacią naszej własnej intuicji.

Polecam książkę wszystkim - tym, którzy odnaleźli już swą drogę i tym, którzy ciągle jej poszukują.

by Magdalena Rymar on Bez wysiłku
Bez wysiłku 🙂

...bo tak właśnie chłonęłam każdą kolejną stronę książki. Lekko i przyjemnie, ciekawie i interesująco a dla "szukających" - szukajcie a znajdziecie 😉

by Witold Sosnowski on Bez wysiłku
Nie z tego swiata

Przeczytałem "Bez wysiłku" w 5 godzin, zupełnie jak kiedyś chłonąłem przygody postaci z kart książek J.Verne'a. Wiele razy podczas czytania zastanawiałem się co będzie dalej...i nigdy nie trafiłem. Książka niesamowicie pozytywna, która powinna być obowiązkową lekturą dla ludzi którzy zatracili się w szarej codzienności.

by Grażyna Myczkowska on Bez wysiłku
proste rzeczy są trudne

W treści w prosty sposób nazwano kwintesencję bycia szczęśliwym. Bez spinki, bez gonitwy - jak pies za własnym ogonem-bez parcia za wszelka cenę.... fantastyczna książka. Jest niewątpliwie inspiracją do wyjścia poza "krąg komfortu", który jest zarówno wygodny jak i ograniczający. Uważny czytelnik dostrzeże w niej mądrość, która skłania do refleksji nad kwestią : co dla mnie oznacza szczęście? Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy mają odwagę na zmierzenie się z własnymi ograniczeniami.
Bo przecież zmiany są dla "kozaków". Pani Doroto "czapki z głów" 🙂
Graga

by Magdalena T on Bez wysiłku
Inspiracja

Książka ta to inspiracja, że jednak można i trzeba szukać swojej drogi, że cuda się zdarzają, że warto mieć nadzieję
i marzenia !!! 🙂

by Paulina Czarnecka on Bez wysiłku
Marzenia ...

Od zawsze, moim największym marzeniem była podróż do Meksyku. A takim spełnieniem marzeń, było by zamieszkanie tam choć przez rok. Dzięki Blance, przenoszę się do najpiękniejszego miejsca na ziemi jakim jest Meksyk.
Ta książka to dobry drogowskaz dla osób które zatracają się w pogoni za karierą, pieniędzmi, boją się przyszłości. Nie zważając na konsekwencje. Meksyk stał się dla Blanki pewnego rodzaju opoką, ochronił ja swoimi skrzydłami i pokazał jak żyć.
Dziękuję, za przekazaną historię i lekcję jak nie zatracić siebie.

by Ilona I. on Bez wysiłku
Przeczytaj

Dziekuję za tę książkę i za emocje które we mnie obudziła.

by Justyna Gnosowska on Bez wysiłku
iEste libro es maravilloso!

Czytam już kolejny raz!!! Ta książka uzależnia. Płakałam już od pierwszych stron, gdyż miałam wrażenia jakby Blanka przeżywała dokładnie te same rozterki co ja. To niesamowite jak jedna książka może zmienić podejście człowieka do życia.

by Angela M. on Bez wysiłku
Przypomniała

Przypomniała mi dawną mnie, którą gdzieś po drodze zatraciłam. Przypomniała mi że nie warto iść przez życie czyjąś ścieżką, tylko swoją własną 🙂 Być upartą i robić po swojemu 🙂 Kochać, słuchać i ufać sobie 🙂
Polecam, jeśli jest ktoś na tyle odważny żeby być w końcu szczęśliwym 😉

by Katarzyna Dopierała on Bez wysiłku
Zapada w pamięć

Jak w tytule. Książkę czyta się jednym tchem. Zarwałam cała noc... ale nie żałuję...Jest moją biblią...Daje nie tylko do myślenia ale do działania. Polecam ją wszystkim!

by Mariola K. on Bez wysiłku
Ja też...

No tak...wpadłam po uszy...książka daje porządnego kopa! Na co mi niezliczone warsztaty psychologiczne - o stresie, wypaleniu, pokonywaniu nieśmiałości, realizacji celów... Jedna książka wszystko załatwiła! Książka powiedziała mi wiele o mnie... Czytając - uzmysłowiłam sobie jak bardzo jestem podobna do Blanki - myśli, monologi, rozterki, zwykły strach gdzieś na przystanku autobusowym ( też tak kiedyś miałam ), że właściwie ta książka to o mnie ... Nawet z zaawansowaną tarczycą walczę od sześciu lat . Jak bardzo ta książka dotyka też naszego wnętrza......Czytałam ją wszędzie - na przystanku, w tramwaju, w autobusie, w wannie, nawet ubierałam się jedną ręką...mam zaznaczone strony, myśli... Wyniosłam dużo z tej książki... patrzę dookoła i wszystko takie jakieś inne teraz.. No i szykuję się do zmian! Żeby nie zatracić siebie... Dziękuję za wspaniałą książkę.

by Jolanta Kołdys on Bez wysiłku
Zmusza do zastanowienia się nad życiem

Książka fajna, czytając ją człowiek zastanawia się nad sensem życiowej gonitwy. Niektóre przemyślenia, wywody itp. przechodziły chwilami w książkę mającą charakter poradnika psychologicznego, (to mi lekko przeszkadzało). Ogólnie super pozytywna historia, nie każdy ma tyle odwagi i możliwości by rzucić wszystko i ruszyć w świat. Pozytywnie nakręca, niektóre cytaty zaznaczyłam, by do nich kiedyś powrócić. Polecam

by Joanna on Bez wysiłku
Wspaniala!

Moim zdaniem książka "Bez wysiłku" jest cudowną drogą do własnego "ja". Wiele osób nie wie gdzie zmierza, błądzi wiele lat zanim znajdzie swoje szczęście, o ile im się w ogóle to uda.
Nie mogłam się wręcz od książki oderwać a przeczytanie jej zajęło mi chwilkę. Jest napisana prostym, ale zarazem bardzo mądrym językiem, wiele uczy i "otwiera oczy".
Uważam, że tę książkę powinien przeczytać każdy. Mogłaby być lekturą w szkołach, to może wiele osób zdecydowałoby się wcześniej na podążanie za głosem własnego sumienia i swoimi pragnieniami a nie traciłoby czas na drogę "którą należy iść".
Fajnie, że się Blance udało i wszystko potoczyło sie dobrze. Bo to właśnie tak jest, jak się robi coś co się lubi.... 😉

by Angelika Piotrowska on Bez wysiłku
Przyjemna i lekka książka, idealna na jesienny czy zimowy wieczór

Książka ciekawa, pełna dobrej energii i przyjemna w lekturze. Fajna historia, dość lekko napisana niemniej skłaniająca do refleksji nad własnymi wyborami życiowymi. Dla mnie osobiście momentami niepotrzebnie aspiruje do roli poradnika jak żyć. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. Ogólnie polecam ...
I również gratuluję autorce udanego debiutu.

by Marcin Pabisiak on Bez wysiłku
Bez wysiłku

Ta książka po prostu sama się czyta, po prostu bez wysiłku 🙂 Ponoć ideałów nie ma, a tu tytuł idealny.

by Danuta Czogała on Bez wysiłku
Przeczytałam w jeden wieczór

Przeczytałam w jeden wieczór...oderwałam sie dopiero jak skończyłam czytać ostanie zdanie...po prostu fantastyczna!

by Paulina Hernandez on Bez wysiłku
Pierwsze wrażenia, a własciwie olśnienia!

Jestem w trakcie czytania książki "Bez wysiłku". Postanowiłam czytać ją powoli, na raty, z namysłem i bez wysiłku:). Dziś dotarłam do strony 61 i ostatni akapit okazał się dla mnie olśnieniem! Pozwolił mi zrozumieć wiele rzeczy, nawet tych, które bezpośrednio nie wynikają z jego treści, ani z treści książki w ogóle. Pojęcia samorealizacji, samodoskonalenia, prawa przyciągania itp. nie są mi obce. Powiem tylko, że "Bez wysiłku" jest pierwszą książką "nie-poradnikowo-samorozwojowo" jaką czytam od 5-6 lat, a działa lepiej niż wszystkie poradniki samodoskonalenia razem wzięte....

by Hanna Siąkajło on Bez wysiłku
Pozytywnie "nakręca"

Jestem szczęśliwą posiadaczką "Pałacu kolorów" i BEZ WYSIŁKU, książki, która przez przypadek (może tak właśnie miało być) trafiła w moje ręce, a teraz jest już w głowie. Bardzo pozytywnie "nakręca", a jak dodać do tego zdjęcia z pałacowego albumu.... Pochłaniam wszystko!

by Agnieszka i Bartek on Bez wysiłku
Szczęście dla każdego!

Przygoda z życia wzięta, która od lat inspiruje nas do dzialania, wreszcie dostępna dla każdego w prostych słowach. Warto przeczytać i uwierzyć, że życie Blanki nie rożni się zbytnio od naszego i każdy z nas, jeśli tylko wsłucha się w siebie, odnajdzie swój własny Meksyk i drogę do szczęścia. Tak po prostu.. bez wysiłku.

by Joanna Fabiszak on Bez wysiłku
Niezwykła książka, przygoda i zbiegi okoliczności

Książka o niezwykłej przygodzie, którą warto polecić każdemu. Zapytacie czy książkę, czy przygodę? Jedno i drugie! To opowieść, wokół której ciągle dzieją się rzeczy niezwykłe, jak choćby fakt, że redaktorka książki (czyli ja), podobnie jak autorka, właśnie przeżywa swoje meksykańskie pięć minut. Jak długie... nie wiadomo, ale może powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że warto! Warto przeczytać i warto zmienić w swoim życiu wszystko. Z dnia na dzień, tak po prostu.

by Genia Sozańska on Bez wysiłku
Moje gratulacje!

Szczere wyrazy podziwu i gratulacji. Jestem wdzięczna mojej przyjaciółce Anieli, że mi pożyczyła książkę do przeczytania. Choć wydaje się nam ,że tak dużo wiemy na temat naszego życia to jednak ciągle się uczymy. Ta historia i przemyślenia dały mi dużo myślenia także.

by Agnieszka Redzimska-Bencych on Bez wysiłku
Wciągająca

Książka ciekawa i bardzo wciągająca, pochłonęłam ją w jeden wieczór. Dawno nie czytałam, zasłaniając się właśnie brakiem czasu. Historia Blanki uświadomiła mi jak mało czasu poświęcam na rzeczy które sprawiają mi przyjemności i są tak naprawdę ważne w życiu. Pierwszy raz od dłuższego czasu zaczęłam się zastanawiać czy właśnie nie jestem w tym strasznym pędzie życia codziennego. Książka daje dużo do myślenia, pozwala na chwile refleksji nad własnym życiem. Myślę, że dla wielu istot stojących na rozdrożu będzie punktem zwrotnym... Gratuluję udanego debiutu autorce. Polecam.

by MRK on Bez wysiłku
Ale Meksyk

Szybka lektura z przesłaniem. A może przesłanie ukryte w prostej formie? Czytając zastanawiałem się, ile w tej życiowej drodze kreacji, a ile prawdziwych losów Blanki? Na szczęście autorka w podsumowaniu rozwiała moje wątpliwości wymieniając ślepe zaułki na ścieżce życia bohaterki. Nie pozostaje nic innego, jak wykorzystać wskazówki i ruszać dalej. Nawet przez Meksyk.

by Aniunia13 on Bez wysiłku
Gratuluję Szczęściaro!

Lekkie i przyjemne czytadło. Emanuje pozytywną energią. Porusza dylematy, które ostatnimi czasy zostały zauważone - bieg w niekończącym się kołowrotku spraw oraz pytanie czy można z niego wyskoczyć i jak będzie dalej. Blanka wyskoczyła.
Gratuluje Szczęściaro!

by Maheshi on Bez wysiłku
Wspaniałe spotkanie

Istnieją ludzie, którzy są jak słońca, emanują pozytywną energią, pewnego rodzaju duchowym blaskiem.
Spotkania, przyjaźnie, które zapalają w nas płomienie twórczości, iskrę uśpionego potencjału.
W każdym człowieku są te iskry, które trzeba rozdmuchać rozbudzić, by rozniecić ogień przemiany i stan pełni.

Ta książka jest takim spotkaniem, z takimi ludźmi, taką przyjaźnią ze światem, która może otworzyć niejedne drzwi do wewnętrznego świata czytelnika i obudzić uśpiony potencjał.

by Ania S. on Bez wysiłku
Warto

Trochę jak "Jedz, módl się i kochaj" ale w dużo lepszym wydaniu, mimo młodszego wieku Autorki - bardziej dojrzała. Trochę jak "Sekret" ale wszystkie opisane "cuda" są prawdziwe i realistyczne, a przepis na szczęście w prosty sposób trafia do czytelnika.
Pewnie wiele osób po przeczytaniu dojdzie do wniosku, że nie każdy może sobie pozwolić na taki w przenośni "bilet do Meksyku" - tylko, że każdy ten bilet powinien inaczej zrozumieć, biorąc pod uwagę swoją historię. Bardzo ciekawa książka, dająca dużo do myślenia, jak na debiut Autorki napisana wyjątkowo pięknym, bogatym w słownictwo językiem. Czekam z niecierpliwością na kolejną powieść Doroty 🙂

by EV on Bez wysiłku
Hmmm...

Sprawa jest prosta... Jeśli nie chcesz zmienić swojego życia - nie czytaj tej książki...! 🙂 Dorota - to wszystko przez Ciebie, a może raczej dzięki Tobie! Dziękuję! 🙂

by Agnieszka W on Bez wysiłku
Wciągająca

Autorka udziela nam rad co zrobić, żeby nie zatracić się w pogoni za pieniędzmi i prowizorycznym szczęściem, oraz jak odnaleźć się w takiej sytuacji. Książka jest naprawdę wciągająca i nie można się od niej oderwać, przeczytałam ją w ciągu jednego popołudnia. Serdecznie ją polecam.

by Jacek N. on Bez wysiłku
Inspirująca

Blanka, na swój własny i skuteczny sposób odkryła, że:
"Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem."
C.G.Jung

Dobrze się czyta 🙂

by Kasia Nolik on Bez wysiłku
Uwaga! Wciąga! 😉

Kiedy życie cię przerasta, a wszystkie koncepcje, które tworzyły twój świat rozpadają się, nie masz wyjścia - musisz coś zmienić. I właśnie o tym jest ta książka. 🙂 Opowiada jak odwaga i chęć odnalezienia siebie mogą poprowadzić nas przez kręte ścieżki życia tak, aby marzenia się spełniały. 🙂 Przewracając kolejne kartki miałam wrażenie jakby autorka szeptała spomiędzy wersów : " Zaufaj sobie i doświadczaj magii życia." Niesamowita pozycja z maksymalną dawką pozytywnej energii 🙂 Uwaga! Wciąga! 😉

by Anita M. on Bez wysiłku
Niezwykła

Przeczytanie tej książki zajęło mi kilka godzin. Kiedy zaczęłam, nie mogłam się oderwać, a po przeczytaniu cały czas mam ją w pamięci. Myślę, ze jeszcze nie raz do niej wrócę. Gratuluję Blance jej odwagi i determinacji w poszukiwaniu samej siebie i swojego szczęścia. Jestem pod wrażeniem tego, że jej się udało. Postać Blanki przypomniała mi, że nasze szczęście zależy wyłącznie od nas i przywróciła wiarę, że "jeśli czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie".

by Helena Jakowska on Bez wysiłku
Podróż w głąb siebie

Z dużym zaciekawieniem oczekiwałam na ukazanie się powieści "Bez wysiłku" stanowiącej debiut literacki autorki. I ku mojej wielkiej radości okazało się, że warto było czekać.
"Bez wysiłku" to nie tylko powieść o losach Blanki.To zaproszenie do dokonywania zmian w swoim życiu ,do podejmowania odważnych decyzji, jako że życie jest sztuką wyboru.
Jestem pełna podziwu dla odwagi, determinacji, wytrwałości i silnej woli bohaterki, która potrafiła zaufać swojej intuicji. Porzuciła ustabilizowany styl życia w Polsce, aby żyć w zgodzie z sobą, w prawdzie a nie w iluzji.
Towarzysząc Blance w jej poszukiwaniu sensu istnienia nasuwa się refleksja, że trzeba wiedzieć czego się szuka, odrzucać myśli, które zaśmiecają nasz umysł. A potem udać się w głąb siebie, oddać się swoim myślom (a właściwie sile własnego umysłu). Stereotypy, uprzedzenia, dotychczasowe nawyki to nasze ograniczenia i blokujące nas bariery. Pragniemy wszyscy szczęścia, ale zapominamy, że tak naprawdę zależy to od nas. Blanka zaryzykowała, ale odnalazła siebie, bo potrafiła zmienić swój sposób myślenia, uwierzyła w swoją wewnętrzną mądrość .
"Bez wysiłku" to drogowskaz dla wielu z nas, którzy zatracają się w pogoni za dobrami materialnymi czy karierą, a w rzeczywistości czują się wypaleni, rozczarowani, pełni lęku przed przyszłością, tkwiąc w martwym punkcie ze świadomością, że żyją nie pełnią życia, lecz tylko jego namiastką. Brak im odwagi do zerwania z dotychczasowym życiem.
A przecież kiedy my się zmieniamy, zmienia się także świat i rzeczywistość wokół nas, dlatego powinniśmy dążyć tak jak Blanka do poznania siebie i nie bać się poważnych życiowych decyzji.
Poznawanie siebie może być fascynującą podróżą, do której autorka nas zaprasza.
Skorzystaj, bo warto !

by Agata Smyk on Bez wysiłku
Niesamowita

Jestem pod wrażeniem treści tej książki. Szybko się czyta budząc ciekawość losów bohaterki. Książka ta jest po magiczna i tajemnicza a zarazem prawdziwa. Podziwiam talent pisarki, jej bogatą wiedzę i wyobraźnię.
Razem z bohaterką książki przeżywałam jej los, wczuwałam się w jej sytuacje i byłam bardzo ciekawa zakończenia tej historii.
Polecam tę książkę.

by Antoni K. on Bez wysiłku
Bogactwo uczuć

Bogactwo uczuć, kwiecistość wypowiedzi i odczuć, oraz ciekawe ujęcia różnych sytuacji są domeną książki. Oprócz wymienionych zalet warto ją przeczytać chociażby dla wzbogacenia własnego nastawienia do życia.

by Beata Klepacka on Bez wysiłku
Czyta się jednym tchem

Wcale nie czytam książek - po prostu nie lubię.
Przeczytałam tę pozycję tylko i wyłącznie dlatego, że zostałam poproszona o obiektywną opinię na jej temat. Nie płacą mi za to, więc sądziłam, że mocno skrytykuję znaną mi skądinąd pisarkę. Po pierwsze dlatego, że książki z zasady mnie nudzą, a po drugie raczej nigdy nic nie chwalę, tylko wręcz we wszystkim doszukuję się błędów i niedociągnięć.
Bardzo ciężko oswajałam się z myślą o czytaniu i na dwieście stron książki przeznaczyłam około dwa tygodnie. Moje zdziwienie było ogromne, gdy w pierwsze popołudnie przeczytałam pół książki. Po prostu ją połykałam dużymi haustami.
Autorka prowadzi nas tak sprytnie losami swojej bohaterki, że z każdą przeczytaną stroną coraz bardziej intryguje jej kolejny dzień. Pokazuje, jak niegdyś mała, zagubiona, odrzucona przez koleżanki ruda dziewczynka, tylko i wyłącznie dzięki pozytywnemu kreowaniu własnego "Ja", staje się szczęśliwą kobietą w dosłownym tego słowa znaczeniu. Mimo tego, że z własnej woli została samotna i bez pieniędzy w wielkim mieście Meksyk, stworzyła tam swój własny świat, świat inny, bo tym razem szczęśliwy.
Dużo też trafnych przemyśleń na temat życia w ogóle i precyzowania własnej osobowości.
Polecam książkę wszystkim, zwłaszcza tym, którzy stoją na rozdrożu i zastanawiają się właśnie, co zrobić ze swoim życiem.
Polecam biznesmenom, zwłaszcza kobietom, które w pogoni za pieniądzem zgubiły gdzieś po drodze "kawałek siebie".
Lektura tej książki prowadzi nas niejako do osiągnięcia sukcesu, ale sukcesu w innym wymiarze, sukcesu w zgodzie z naturą i z samym sobą zwłaszcza.
Serdecznie polecam.

by Pawel M. on Bez wysiłku
Magiczna

Połączenie niesamowitej historii życia z opisem przemiany duchowej. Nie pozwala oderwać się od czytania. Nie wątpię, że ta książka wpłynie na życie wielu czytelników. Polecam.

line